Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Ochutnáváme Rakousko a Německo

590x250.jpg
Vysoká koncetrace malých pěstitelů je zaručeným receptem na úspěch. Toto platí pro vinařství Rakouska a Německa, které přinášejí vynikající vína se svými typickými zástupci - Veltlíny a Ryzlinky. 

Rakousko patří v oblasti vinohradnictví mezi nejdynamičtěji se rozvíjející země. Velké množstí mladých a vzdělaných vinařů pracuje v souladu s přírodou a do poslední kapky těží z bohatství, které jim poskytuje blízkost Alp, mikroklima Neziderského jezera a nebo unikátní vinohradnické polohy v povodí Dunaje. Německo v ničem nezaostává, citlivě využívá tisícleté tradice na výrobu moderních vín, které respektují terroir i preference konzumentů. Jak tedy chutnají vína obou německy hovořících vinařských velmocí?

Malé, ale mocné

Rakousko je možná rozlohou malá země, ale rozhodně produkuje velká vína. Císařský dekret z roku 1784 pomohl zrodu rakouské tradice hostin nazvaných Heurigen. Název je odvozený z německého jazyka pro "nové víno" a umožnil všem vinařům po celý rok prodávat domácí jídlo se svým vínem. Na příchod nového sezónního vína upozorňovali zákazníky větvičky jedlí nad dveřmi.

laurenzv_oblast.jpg

Ani Rakousku se však v 19. století nevyhla epidemie fyloxéry a v roce 1985 do zasáhl dietylenglykolový skandál, kdy přistihli místní vinaře, jak ředí vína na export za pomoci chemikálie. Rakouské vinařství však na danou situaci zareagovalo přísným novým vinařským zákonímem, který mu pomohl opět se postavit na nohy.

V současnosti se v Rakousku pěstuje réva na přibližně 50 000 ha vinohradů rozdělených přibližně mezi 32 000 soukromých hospodařících vinohradníků. Velké množství malých pěstovatelů je tak rakouským receptem na úspěch, většina nejkvalitnějších vín pochází právě z vinařských rodů hospodařících na drobných pozemcích, které své umění odevzdávají z generace na generaci.

Daří se hlavně bílým

Rakouská vína se stala za poslední roky autentickým obrazem filozofie lidí a potenciálu přírodních podmínek. V chladném podnebí této alpské republiky se daří hlavně bílým odrůdám, ikonou rakouského vinohradnictví je Veltlínské Zelené.

laurenzv_vino.jpg

Z červených vín je nejpopulárnější Frankovka modrá, kterou rakouští vinaři povznesli na jedno z nejžádanějších vín světa. Země je rozdělená na 4 hlavní regiony, dominantní Dolní Rakousko, bohaté Burgenland, Vídeň a Štýrsko. Každý je výjimečný něčím jiným, a společně tak vytvářejí jedinečnou mozaiku na mapě vinného světa.

Dominantní Dolní Rakousko

Rozlehlý region ležící jižně od slovenských a českých hranic je proslavený hlavně svojí produkcí bílého vína. Mezi jeho klenoty patří malebné údolí Wachau, rozprostírající se podél Dunaje mezi městy Melk a Krems. Kombinace horkých a suchých let se studenými zimami společně s klidně  tekoucím Dunajem a strmými kamenitými terasami plnými révy jednoznačně přispívají k popularitě této oblasti. I díky takovým podmínkám produkuje údolí Wachau nejkvalitnější bílá vína Dolního Rakouska. Známé je hlavně svým Veltlínským Zeleným a Ryzlinkem.

Další populární částí Dolního Rakouska je Weinviertel. Z největší samostatné vinohradnické oblasti Rakouska pochází více než polovina domácí produkce Veltlínského zeleného. Jednou ze známých značek, které mají původ v této oblasti, je Zillinger, rodinné vinařství Herberta a Carmen Zillingerových. Právě z tohoto vinařství z města Ebenethal pochází expresivní Sauvignon Blanc, a také temperamentní Zweigeltrebe. Všechna vína Zillingera se vyznačují lehkostí a rovnováhou, rád navíc zkoumá, jak daleko lze posunout hranice experimentování a přitom zůstat věrný odrůdě.

zillinger_blog.png

Jednou ze známých oblastí je také Kamptal, plný nádherné přírody, osobitého terroiru a vynikajících vín. Strmé pískovcové svahy v údolí řeky Kamp mají na sobě jen tenkou vrstvu půdy a jsou neustále vystaveny slunci. Daří se tu hlacvně Ryzlinku, blíže k Dunaji, kde se údolí rozšiřuje, se pěstuje červené víno. V oblasti Kamptal najdete sídlo úspěšného vinařství Laurenz V. Římská pětka za jménem symbolizuje pátou generaci rodiny Moserů, z níž pochází jeden ze zakladatelů, Laurenz M. Moser V. Pravnuk legendárního rakouského vinohradnického pionýra Lenze Mosera se rozhodl zpřístupnit dlouhou tradici pěstování a šlechtění révy širšímu spektru milovníků vína po celém světě. Puncem kvality Laurenz V. je jen jedna odrůda - Solo in Excelsis Grüner Veltliner. Zajímavostí je, že jejich vinohrady jsou na stejné rovnoběžce, jako v Burgundsku. 

laurenz_b.jpg

Víno je v Rakousku víc než nápoj, pro mnohých doslova životní filozofií. O rozvoj vinné kultury v Rakousku se postaraly vyspělá gastronomie a turistický ruch, ať už jsou to restaurace, nebo typické "heurige". Vínu se zkrátka v Rakousku věnuje všude velká pozornost.

Víno lepší než...pivo

I když se Německo tradičně spojuje s krígly piva, přece jen patří mezi jednu z klasických vinařských zemí. Může se chlubit bohatou vinařskou historii, tradicemi a výbornou severskou polohou s optimálně chladným podnebím. I když je Německo známé bílými víny, vyrábí se tu také červené a šumivé.

mosel_bl.jpg

Historie pěstování vína se váže ke starověkému Římu. Na vrchole své slávy v 16. století bylo na území Německa 4x víc vinohradů než je dnes. Na scéně se objevila konkurence v podobě piva a mnoho vinohradníků se raději dalo lehčí cestou výroby zlatavého moku. V současné době se v Německu ročně vyrobí pozoruhodných 365 000 hektolitrů vína a Německo patří do první desítky producentů vína na světě.

Kvalitě přeje chladnější počasí

Německé víno je klasickým příkladem vína z chladného podnebí, tamní vinohrady patří mezi nejsevernější na světě. Vínu se nejlépe daří jižně od 50. rovnoběžky, a právě ta prochází přes německé regiony Rheingau a Mosel. Severně se vinohrady dají najít jen již zřídka. Většina německých vín se pěstuje v údolí řek, hlavně Rýna a jeho přítoků. V porovnání se světovými vinohrady jsou německé vinohrady mimořádně malé. V Německu se pěstuje 135 druhů hroznů, ze 100 se vyrábí bílé víno a 35 červené. Země je známá pro svá suchá, bílá vína, ale od 80. let roste poptávka po červeném a díky tomu se za poslední roky zdvojnásobila plocha pěstování červených hroznů.

Mimořádná Mosela

Jednou z důležitých oblastí Německa je Mosela, jejíž vinohrady provázejí meandrující řeku Moselu od jejího pramene po soutok. Na půdě se daří Ryzlinkům a po to, co svěží a příjemně nakyslé víno poškádlí chuťové buňky, oči pohladí scenérie drobných vinohradů na dramaticky strmých kopcích nad klidně tekoucí řekou.

mosel_bl2.jpg

Některé svahy dosahují sklonu až 70 stupňů, zemědělské práce se tedy vykonávají zásadně ručně. Nejvýznamnější částí Mosely je Mittelmosel, kde se vysoké břidlicové stěny porostlé révou tyčí do výšky 200 metrů nad mořem. Celá oblast Mosely je zasvěcená jen bílým odrůdám, nejvíce se pěstuje Ryzlink rýnský, Müller Thurgau a Elbling. Ryzlinky z Mosely jsou asi nejznámějšími ryzlinky na celém světě, vyznačují se svojí výjimečnou mineralitou.

tWXb.max_ferdinand_richter_riesling_classic_0_75l_r2015_bl_plsu.jpg

Max Ferdinand Richter je typickým představitelem producenta vína z této oblasti, jehož výrobky se ve světě těší vynikající reputací. Několik století dlouhá tradice pěstování vína se snoubí s vinicemi v nejlepších polohách obcí Graach, Braunebeg či Mülheim, v nichž se vyrábí vína s charakterem terroiru a demontrací jedinečnosti ryzlinku.

loosen_vino.jpg

Další známé jméno z této oblasti je Dr. Loosen, výrobce unikátních vín. Charismatický Ernie Loosen obohatil svoje portfolio o vína z jiných regionů a kontinentů, nejznámější je spolupráce s Chateau Ste. Michelle - Riesling Eroica.

Ať žije král

Za zmínku stojí i oblast údolí Rýna, které splňuje všechny podmínky pro úspěšné pěstování ryzlinků - má jedinečné půdní a podnebné podmínky, prestiž a jméno, vináři následují nejnovější vývoj technologií i trendů ve vinohradnictví. Díky tomu je region Rheingau celosvětově proslavená oblast šťavnatého ryzlinku. Právě tu sídlí vinařství Prinz von Hessen.

sXpT.prinz_von_hessen_riesling_johannisberger_klaus_grosses_gewachs_0_75l_r2015_bl_su.jpg

Rodina von Hessen, jejíž poslední představitel Donatus Landgraft von Hessen, reprezentuje 800 let historie pěstování vynikajícího vína, obhospodařuje několik klasifikovaných poloh v této oblasti. Nejznámější je Johannisberger Klaus s hluboko vápenato-sprašovou půdou s výbornou drenáží. I díky ní vína z tohoto vinařství patří mezi klenoty z oblasti Rheingau, typickou pro komplexní, vícevrstvá vína s mimořádným potenciálem pro vyzrávání.

max_bl.jpg

Německo je dynamicky rozvíjející se země, nejen z pohledu vinařství, ale také cestovního ruchu. Každoročně ji navštíví miliony turistů, kteří jsou přitahování skvělým gastronomickým propojením s vínem. Německé vinohradnictví dalo světu krále bílých odrůd - Ryzlink rýnský, z něhož se vyrábějí nejkvalitnější německá suchá i sladká vína. Země produkuje téměř polovinu z jeho světové produkce. Kvalitou i kvantitou se s Německem neodmyslitelně spojuje Ryzlink a každá oblast je na ten svůj patřičně pyšná.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia