Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Ochutnejte vína ze Španělska

Museum_winery_1.JPG
Největší vinařská země Evropy zažívá v poslední době prudký rozmach. Neexistuje jiná země, kde by se tisícileté tradice vinařství tak úspěšné snoubily s moderními inovacemi. Jak vlastně chutná Španělsko?

Francouzské víno má možná vybraný charakter a italské víno zase destíky nezávislých pěstitelů vína, produkující jeden klenot za druhým, na Pyrenejském poloostrově to bublá (a fermentuje) vzrušením, a rozhodně nehovoříme o sangrii.

Zachutnalo i Maurům

Španělsko je domovem mnoha původních odrůd, pod římskou nadvládou bylo tamní víno vyvážené po celém impériu, do Galicie se vyváželo víc španělského ívna než italského, jeho prázdné amfory se našly v bordeaux, Provensálsku i v Německu a Velké Británii. Ani během maurské nadvlády na pěstování a pití vína ve Španělsku nezanevřeli a i když byli Maurové muslimové, několik kalifů a emirů podle historických záznamů údajně vlastnilo vinice a pilo víno.

590x250.jpg

Renesance španělského vína nastala až po rocku 1492. Nejprve se začalo vyvážet na anglický královský dvůr a po objevení Nového světa sáhli Španělé po příležitosti kolonizovat kontinent révou. Tomu se v severní a jižní Americe dařilo tolik, že v 16. století muselo Španělsko zakázat dovoz vína z Mexika, Peru a Chile, protože kvalitou a cenou soupeřilo s jejich domácím produktem a ohrožovalo tak křehkou domácí ekonomiku.

Felix_Calejo_winery_1.jpg

V čase, kdy evropský vinohradnický průmysl chytal sdruhý dech, začalo španělsko výrazně zaostávat. V 19 století ale epidemie fyloxéry většinu zpustošila většinu konkurenčních vinohradů a v zoufalství nahradit kvalitní francouzské víno se pozornost mnohých lidí obrátila právě na Pyrenejský poloostrov. Francouzští vinaři se začali hromadně stahovat do oblastí jako Rioja a Navarra, a přinášeli s sebou odborné znalosti a způsoby výroby vína. V dob, kdy je fyloxéra dostihla i tam, už byla známá obrana a tak španělský vinohradnický průmysl ani velmi neutrpěl. Hluboké rány mu však zasadila španělská občanská válka a po ní i druhá světová válka. Koncem 70. a 80. let minulého stole se však začala situace zlepšovat a Španělsko vstoupilo do 21. stole s reputací země, která rozhodně může konkurovat ostatním výrobcům na světovém trhu s vínem.     

Průměrná krajina plná extrémů

Španělské vinice jsou charakteristické tím, že se často nacházejí v oblastech s extrémními klimatickými podmínkami. Vinná réva se pěstuje na poušti, na vulkanických územích či v oblastech přikrytých sněhem. Od extrémně suchých středních a jihovýchodních regionů po mimořádně vlhké severozápadní Španělsko, ovlivňované klimatem Atlantického oceánu, v některých oblastech je síla vinařské tradice posilněná odrůdou hroznů, která je jedinou sazenicí schopnou přežít a dozrát v těchto extrémních podmínkách. Španělsko je zkrátka průměrná země plná extrémů.

Ximenez_winery_1.JPG

Jedním z dominantních geografických vlivů španělského vinařství je rozsáhlá náhorní plošina známá jako Meseta Central, která pokrývá velkou část středního Španělska. Vinohrady ve všeobecnosti nejvíc prosperují v teplém a relativně suchém prosředí s množství slunečního světla, a ve Španělsku na to mají ideální podmínky.

V zálivu okolo města Cadiz a v určitých jihovýchodních oblastech si rostoucí hrozny užívá víc než 3 000 slunečních hodin ročně, což rozhodně patří mezi světové rekordy. Španělsko má té pomětně hodně vinařských oblastí, které profitují z výborného mikroklimatu. Známými příklady jsou regiony O Rosal, Priorato, Ribera del Duero a Sanlúcar de Barrameda, kde má každá oblast osobité podmínky na růst a tedy i produkuje vína s jedinečným charakterem příznačným pro daný region.

Ximenez_winery_2.JPG

Jelikož země patří do EU, systém označení vín je dost podobný jako ve Francii a Itálii. Nejčastější kategorií v místním obchodě je Denominación de Origen (DO), který je ekvivalentem Appellation d'Origine Contrôlée (AOC) ve Francii. Každý jednotlivý DO (například Ribera del Duero a nebo Rías Baixas) má svoje vlastní pravidla pro vína. Špička španělské pyramidy kvality je Denominación de Origen Calificada (má několik zkrate kvůli regionálním nářeším: DOCa, DOC alebo DOQ). 

Čerstvé a bohaté

Přestože na Pyrenejském poloostrově roste několik stovek druhů vína, podle odhadů až 80 % produkce v zemi se zaměřuje na 20 odrůd. Z bílých je nejrozšířenější Airén, ceněné pro svoji odolnost. Dlouhé roky sloužilo jako základ pro španělské brandy, vína vyrobené z této odrůdy však mohou být velmi alkoholické a náchylné k oxidaci. Španělská bílá vína jsou ve všeobecnosti čerstvá a slaná, dokonale se hodí k rybám či darům moře.

ElCoto_winery_3.jpg

Další rozšířenou odrůdou je červené Tempranillo, známé po celém Španělsku pod různými synonymi. Tempranillo se společně s další populární odrůdou Grenacha používá na výrobu plných a bohatých červených vín. V regionu Levante jsou nasazeny druhy Monastrell a Bobal, které se používají jak na tmavočervená vína, tak na suchá růžová. Na severozápadě jsou populární výsadby odrůdami Albarino a Verdejo, v regionech, kde se produkuje Cava, zase roste Macabeo, Parellada a Xarello na výrobu šumivých vín. Stále více se vysazují mezinárodní odrůdy jako Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Syrah, Merlot a Sauvignon Blanc.

Freixenet_cellar.jpg

O španělském víně se však nedá hovořit bez toho, abychom nevzpomněli slovo Cava. Španělské šumivé víno typu Cava pochází z oblasti Penedes v Katalánsku, vyráběné pomocí tradiční šampaňské metody, z jiné odrůdy révy než jeho francouzský bratranec. Kdysi se ukládalo na zrání do hlubokých jeskyní, v latině nazvaných "cava", šumivému vínu zůstalo jméno dodnes a jeskyně se staly mezitím vyhledávaným turistickým cílem. Největším producentem vín typu Cava je společnost Freixenet, které vlastní rodina Ferrerů s rodokmenem sahajícím do úctyhodného 12. století. Název vinařství se vztahuje na starou katalánskou usedlost La Freixenada a jejich šumivá vína patří mezi nejznámější na světě.

Rioja - synonymum španělského vína

Jen dva španělské regionymají označení DOCa, a to Rioja a Priorat. Patří mezi vlajkové lodě španělské výroby vína a právě v těchto oblastech sídlí některé z nejvýznamnějších vinohradnických společností. Oblast Rioja se nachází v severní části středního Španělska na řece Ebro a réva se tu pěstuje v rozloze 57 tisíc hektarů. Panují tu ideální podmínky na pěstování, oblast si svoji pověst vybudovala na červených vínech, základem je odrůda Tempranillo. Ta je známá svým dřívějším dozráváním. Vína z Riojy jsou skvělou směsí zralého ovoce a zemitých příchutí, jednou nohou v Novém světě a druhou ve Starém, tato oblast produkuje vína svěžího charakteru, které voní po lesním ovoci a třešních, a věkem nabírají na kráse.

ElCoto_winery_2.jpg

Největším pěstitelem z Riojy je El Coto. I přes poměrně krátkou historii se El Coto prosazuje v segmentu hodnotných vín z apelace s ohledem na cenu. Od začátku své existence se vinařství soustřeďuje na produkci kvalitních hroznů jako nejdůležitějšího předpokladu pro výrobu špičkových vín, u nichž milovníci obdivují jemný profil s harmonickým projevem vyzrávání v sudech.

ElCoto_winery_12.jpg

Další populární oblsatí je Ribera del Duero, v 2012 jako vinařský region roku. Oblast ležící 60 km severně od Madridu v údolí řeky Duero v současnosti zápolí s Riojou o status nejlepší španělské apelace. Podaří se mu vyhrát? Nejznámějším místním vínem je Vega Sicilia - kdysi nejdražší španělské víno. Kvalita ostatních vín z apelace v posledních rocích stoupá. Zásluhu na tom má i malá rodinná firma Felix Callejo, která vyrábí nadčasová vína. Z vinohradů ve vyšší nadmořské výšce pocházejí moderní vína s harmonickým a delikátním projevem.    

Felix_Calejo_winery_21.jpg

Hned vedle se nachází další oblast s neuvěřitelným potenciálmě, Cigales. Vína z ní působí proti Ribeře lehčeji a jemněji. Asi 30 vinařství na sebe v poslední době poutá pozornost hlavně růžovými víny.

Museum_winery_1.JPG

Mezi ně patří i Finca Museum, která patří do vlastniství Barón de Ley. Pečlivá vinifikace s důrazem na detail pomáhá vytvářet ušlechtilá vína s rukopisem oblastu. Na vrcholu nabídky stojí unikátní a limitované Numerus Clausus v číslované láhvi.

Museum_winery_2.JPG  

Nezapomenutelné sherry

Jednou z nejzajímavějších oblastí je rozhodně region Jerez, po němž dostalo jméno sherry (španělsky jerez). Silné víno vyráběné z místních odrůd bílých hroznů má lehkou a suchou chuť a podobně jako mnoho jiných vín je sherry dnes registrovanou značkou s původem z oblastí Cádiz, Sanlúcar de Barrameda a El Puerto de Santa María.

Jedna z nejznámějších bodegas je Ximenez Spínola, která se zaměřuje na odrůdu Pedro Ximénez. Vinařství založil v roku 1729 Phelipe Antonio Zarzana Spínola a dnes společnost pečuje o 16 hektarů vinohradů. Filozofií je nabízet mimořádně kvalitní vína.

Ximenez_winery_31.jpg

Dalším známým jménem je Sánchez Romate, který patří v v oblasti Jerez mezi největší producenty v rodinném vlastnictví. Věděli jste, že vinařství bylo v minlosti pravidelným dodavatelem vín na anglický královský dvůr či do Vatikánu? Není divu, že se ve sklepích skrývá hodně vzácných vín ještě z minulého století. Jejich prioritou je nyní Sherry a jejich brandy Cardenal Mendoza patří mezi nejoblíbenější z Jerezu.

Ještě před několika desítkami let to bylo spíše kvantita nad kvalitou, ktorá určovala hodnocení a všeobecný názor o španělských vínech. Dnes je to robustní červené, svěží bílé, osvěžující růžové, šumivé cava a nebo luxusní sherry - ve Španělsku najdete téměř neomezený výběr kvalitních vín. Dozrávat jim a celému průmyslu chvíli trvalo, prestiž už sahá do vzrušujících výšek.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia