Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Červené víno jako lék

redwine_3.jpg
Červené víno není jen lahodným nápojem, po kterém lidé sahají pro jeho vůni či chuť. Středověké kláštery byly přesvědčené, že jejich mniši žili déle než zbytek obyvatelsta díky jejich nízké, ale pravidelné spotřebě červeného vína.

A v posledních letech věda zjišťuje, že měli pravdu. Každá lahev Cabernetu Sauvignon či portského totiž v sobě skrývá mnoho zdravotních benefitů, tedy pokud je konzumujete s mírou.

Kvalitní složení

Zvyšování hladin omega-3 mastných kyselin, snižování kardiometabilického rizika, zdravé cévy, nižší krevní tlak, prevence rakoviny tlustého střeva či plic - seznam benefitů pravidelného popíjení červeného vína jde do nekonečna. Za všechno může látka jménem resveratrol, která napomáhá zdraví srdce, chrání před některými druhy rakoviny a zabraňuje některým typům ztráty zraku.

redwine_4.jpg

Resveratol je přírodní antioxidant, nacházející se v širokém spektru rozličných druhů zeleniny a ovoce, hlavně však v hroznových šlupkách a jadérkách. A pravidelné popíjení červeného vína rozhodně patří mezi nejpříjemnější způsoby, jak si zabezpečit jeho pravidelný přísun.

Víno tedy může dělat zázraky nejen pro vaši náladu, ale také pro vaše srdce, mozek a svaly. Jeho pravidelná konzumace dokonce též zvyčuje obsah dobrého HDL cholesterolu a více než 100 studií potvrdilo, že mírné pití vína může snížit riziko srdečního infarktu.

Klíčové je slovo mírné. Všeho hodně dobrého totiž hodně škodí a nadměrná konzumace vína může zvýšit krevní tlak a způsobit jiné potíže. Jaké je tedy tajemství správného poměru červeného vína, abyste si užili co nejvíce jeho benefitů? Ženy by neměly pít více než jednu sklenici vína denně a muži dvě.

Víno je zdravé

A co víc, důležité je i to, kdy a jak se svému vínu věnujete. Jeho konzumace s čokoládou či na oběd může vypada lákavě, zdraví si ale takto neužijete. Vědci zjistili, že právě lidé, kteří pravidelně popíjejí skleničku červeného vína během večeře, jsou nejzdravější. A toto zjištění má dokonce jméno - francouzský paradox. Francouzi mají relativně nízkou míru srdečních onemocnění i přes to, že mají v oblibě sýr a jiná tučná jídla.

redwine_2.jpg

Francouzům hraje do karet i zdravá životospráva. Lidé, kteří během večer pijí kvalitní červené víno, mají větší pravděpodobnost, že tak dělají jako součást zdravé životosprávy. Dieta s vysokým obsahem zeleniny a ryb, nižším obsahem masa a hojností ovoce prospívají srdci, a červené víno je jeho neoddělitelnou součástí.

Až se tedy příště ocitnete v obchodě zaměřeném na prodej vína a nebudete vědět, po čem sáhnout, zvolte některé z kvalitních červených vín. Poděkují vám nejen chuťové buňky, ale také vaše srdce  a žaludek.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia