Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Ochutnejte s námi vína z Ameriky

ERA_Oregon_Jury_Soil_Hands2.jpg
Stylová, klasická, netradiční či experimentální – vína z Nového světa jsou skutečně všelijaká. Hlavně jsou však chutná a kvalitní. Jak chutná Amerika? 

USA zabírají celý severoamerický kontinet a jejich vína mají proto možnost nasát terroir téměř neomezeného množství půd a podnebí. 

Největší nepřítel? Prohibice

Réva má na severoamerickém kontinentu dlouhou tradici, vždyť když se Vikingové z Grónska dostali během svých objevných plaveb až na Newfoundland, novou zemi pojemnovali Vinland, právě podle bohatého porostu vinnou révou. Samotné pěstování vína se v USA datuje od počátku 16. století, kdy francouzští a španělští misionáři přivezli evropskou odrůdy vinné révy. Té domácí zatím nevěřili.

Barracaia.png

První vína neměla vytříbený styl ani vysokou kvalitu. První víno bylo na území dnešních SUA vyrobeno už 1562, ale tam, kde byste to nečekali. Namísto Kalifornie a New Yorku toto prvenství patří Floridě, v osadě blízko dnešního města Jacksonville vyrobili víno jménem Scuppernong. Jak evropské vinohrady postihla rána v podobě epidemie fyloxéry, americké vinohrady postihla jménem prohibice. 13 let trvající zákaz měl za následek likvidaci vinohradnického průmyslu.

Kalifornské šampaňské

Víno se v USA pěstuje ve všech státech, včetně studené Aljašky. Největší počet vinic najdeme ve státech Kalifornie, Washington, Oregon a New York. Tyto 4 státy se podílejí na produkci až 98 % vína, vládne samozřejmě Kalifornie, kde se vyprodukuje 90 % všech amerických vín s produkcí 3 miliard lahví vína ročně.

K nejčastěji pěstovaným červeným odrůdám patří Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Pinot Noir, Barbera, Grenache, Carignan, Ruby Cabernet a Zinfandel. Z bílých jde hlavně o Chardonnay, Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Colombard a White Riesling. Nejkvalitnější vína se pěstují v kalifornském údolí Napa Valley, medzi dalšlí proslavené regiony patří sousední Sonoma a Carneros.

CSM_img_vy_sv_cre.jpg V USA též platí zákon o označní původu, a tak se na etiketách potkáme s více než stovkou schválených regionů. Zároveň však tamní zákony umožňují označení místních vín jako „americké burgundské” a nebo „kalifornské šampanské”, což by v Evropě určitě neprošlo.

Sluneční stát, skvělé víno

Kalifornie byla vždy bude nejznámější a nejdůležitější vinařskou oblastí Severní Ameriky, s těmi nejlešími přírodními podmínkami a samozřejmě víny. I když je vinařská tradice a historie v této oblasti poměrně mladá, má jen několik desítek let, je vinařský průmysl USA dravá a rychle se rozvíjí. Kalifornie dnes úspěšně soupeří s nejlepšímim evropskými vinaři. Díky prohibici v 30. letech minulého století byl její rozvoj mírně zastavení, ale počátkem 70. let se na západním pobřeží odehrála vinařská revoluce a Kalifornie se nepochybně zařadila mezi nejprestižnější vinařské oblasti světa. Však, kdo ještě neslyšel o dni, kdy kalifornské víno porazilo to francouzské?

SLWC_img_vy_FAYPalisades.jpg

Pravděpodobně nejznámější kalifornská oblast je údolí Napa Valley, z něhož pocházejí ta nejlepší kalifornská vína. S Napa Valley se spojuje jméno Roberta Mondaviho, legendárního výrobce vína a průkopníka nových technologií, bez něhož by toto úrodné údolí rozhodně nebylo tam, kde je dnes.

Robert Mondavi Opus One.jpg

Jedinečná kalifornská půda

Jedna z prvních vinohradnických oblastí v Kalifornii dokonale využívá svůj jedinečný terroir a ideální mikroklima. Uhnízděná v malém údolí v rámci většího údoíl Napa Valley, vinařství Stag’s Leap je domovem přírodních krás, dlouhé historie a jemných, elegantních vín s vysokou intenzitou.

SLWC_Estate Collection2.jpg

V 70. letech minulého století prošlo vinařství radikální modernizací a v roce 2009 se k Stag´s Leap přidal Christophe Paubert jako hlavní mistr vinař. Jeho filozofie při výrobě vína je jednoduchá: „Věřím, že víno by mělo vyjadřovat jedinečnost půdy, z níž pochází.“ Od ručně sbíraného  a tříděného ovoce až po dubové sudy stárnoucí v jeskyních vytesaných ve skalnatých kopcích, Paubertovy metody jsou jednoduché a tradiční.

Uplatňuje praktický styl výroby vín, který klade důraz na rovnováhu, Stag´s Leap tak produkuje intenzivní vína s jemnými taniny. Za ochutnání určitě stojí Cask 23 Cabernet Sauvignon, vlajková loď vinařství, která se vyrábí od roku 1974. Rozhodne jeden z nejlepších Cabernetů bez ohledu na cenu.

SLWC_img_vy_FAYAerial.jpg

V další kalifornské společnosti Beringer už 141 let s vášní přetavují každodenní předměty na umění, stačí si otevřít jednu z jejich lahví, abyste pocítili to zanícení, s nímž tato kalifornská společnost proměňuje hrozny na víno. Německý emigrant Jacob Beringer se doslechl o úrodné půdě v kalifornském údolí Napa a stal se jedním z prvních vinohrandíků v této výjimečné části světa.

Beringer má na kontě několik dalších prvenství, jako první vinařství v roce 1934 začali nabízet prohlídky pro veřejnost, pyšní se nejdéle fungujícím vinohradem v Napa Valley a dokonce vyprodukovali největší láhev vína na světě, která obsahuje 173 standardních lahví vína Beringer 2001 Private Reserve Cabernet.

Oregonský Pinot Noir

Na půli cesty mezi slunečnou Kalifornií a deštivým Washingtonem se na západním pobřeží USA rozprostírá stát Oregon, kde se překvapivě daří červeným vínům. Oregon je nejznámější pro svůj Pinot noir. Se 725 vinařstvími se v Oregonu rozvinul turistický průmysl zaměřený na degustaci vína, velká část cestovního ruchu se zaměřuje hlavně na Yamhill Valley jihozápadně od města Portland.

ERA_btl_ore_pn.jpg
Jedním z nejznámějších producentů Pinotu noir je společnost Erath. Její zakladatel Dick Erath si už v 60. letech všiml, jak velmi chladné oregonské podnebí připomíná to ve francouzském Burgundsku. Rozhodl se tedy experimentovat a ve svém vinohradě proto nasadil všechny známé burgundské odrdůy, včetně Pinotu noir.

Mistrem vinařem v Erathu je Gary Horner, kterého osobně najal právě Dick Erath. Hornerovi víno kvete přímo pod rukami, pomocí nejnovějších technologií kultivuje hrozny i víno, které se v Oregoně vyrábí, nezapomíná však každé vyprodukované lahvi dát svoji nezaměnitelnou pečeť. Jak chutná Erath? Jako klasický Pinot, lehký, jemný, ovocně odvážný. Rubínová transparentnost je jen začátkem toho pravého zážitku. Nos se zaboří do jemných vůní čerstvých třešní, fialek, možná i bylinného čaje. Hedvábně hladká ovocná chuť potěší svojí svěžestí, jasem a rovnováhou.

Když se Starý svět potká s Novým

Sentiment, že dobrá vína se pěstují jen v Itálii či Francii, se zase rozhodli pokořit zakladatelé Chateau St. Michelle, které sídlí ve státě Washington. Kořeny vinařství se datují do zrušení prohibice, dnes však společnost úspěšně spojuje vinařské tradice Starého světa s inovacemi toho Nového. Chateau St. Michelle je jedním z mála špičkových vinařství na světě se dvěma moderními provozy, odděleně pro červená a bílá vína. Červená se vyrábějí ve vinařství Canoe Ridge Estate ve východním Washingtonu, a bílá pak v historickém francouzském zámečku ve městě Woodinville.

CSM_img_wy_chateau.jpg

Col Solare je výsledkem partnerství mez idvěma nejznámějšími světovými producenty vína, Marchesi Antinori z Toskánska a Chateau Ste. Michelle. Od svého inauguračního ročníku z roku 1995 bylo cílem společnosti Col Solare sjednotit tyto dvě jedinečné vinohradnické a vinařské kultury s cílem vytvořit světovou třídu červeného vína z toho nejlepšího washingtonského ovoce. Vinohrad na západnom pobřeží USA je dokonce navržen podle plánu, který Antinori používa ve svých vinohradech v Toskánsku a Umbrii. Vyzkoušejte jeden z jejich Rieslingů s krásnou ovocnou dochutí a nebo atraktivní a elegantní Merlot.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia