Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Poznejte vinařství ve znamení přírody Emiliana z Chile

emil5.jpg
Znáte vína z Chile? Rádi bychom vám představili organické a biodynamické vinařství Emiliana z Chille. Vína z tohoto vinařství jsou doslova spjaté s přírodou.

Vraťme se do počátku vinařství, do 90. let předminulého století, kdy v údolí Maipo nedaleko Santiaga hlavního města Chile vzniklo vinařství Emiliana. Jeho zakladatelům bylo od začátku jasné, že nejdůležitější je využít svoje prostředí a Terroir oblasti.

Zelené vinařství

Na to, aby toto všechno bylo vždy přístupné a nedoknuté modernou, si rychle uvědomili, že jediná cesta, kterou se chtějí vydat, je právě cesta k tradicím a k biodynamické agrokultuře. Dnes po mnohých pokusech a dlouhotrvajících způsobech pěstování se jako jediné vinařství v Chile může pyšnit snad všemi certifikáty v oboru biodynamiky a vztahu k přírodě.

emil1.jpg

Jeden z posledních velkých úspěchů byl v roce 2013, kdy Emiliana získala titul „Green winery of the year“. Bude to asi i tím, že když se procházíte v jejich vinicích, tak se snadno potkáte s drůbeží, koňmi a také divokými lamami. Toto všechno dotváří pocit o vinařském nebi na zemi.

Co je to biodynamika?

Určitě všude kolem posloucháte o známých pojmech Bio a Bio vína, ale vinařství Emiliana s tímto nemá nic společného. Protože biodynamika je komplikovaný a náročný způsob pěstování révy k dosažení rovnováhy mezi člověkem, přírodou a vínem.

Dosažení trvá i několik let, ohledně sběru hroznů platí, že se sbírá jen ručně a v termínech, které se považují za vhodné a technologicky ideálí. Velmi záleží na přílivu a odlivu moře, stejně tak na postavení hvězd na nebi.

emil3.jpg

Samozřejmě v chladnějších obdobích probíhá práce ve vinohradech a orba výlučně jen pomocí jejich koní a buvolů. Ošetřování hroznů probíhá přírodními produkty a před každou vinicí jsou vysazeny růže jako detektory chorob. Všechny prostory vinařství jsou postaveny z přírodních materiálů, stejně jako i sklep, kde víno zraje ve vlastních sudech z okolních dubů.

Vinařství poskytujedomov celým rodinám pracovníků, aby tak vytvořili optimální pracovní podmínky. Což se následně odráží i v přístupu zaměstnanců k výrobě vína. V neposlední řadě i samotné láhve vína a etikety jsou vyrobeny z recyklovaného skla a papíru.

Jak chutná Emiliana?

Emiliana jako první v historii Chile vyrobila biodynamické víno a to v roce 1997 a bylo jím právě jejich vlajková loď Emiliana Gé. Toto víno je často cuvée odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Carmenére a je produkováno z nejlepší hrozna z vinohradů vinařství. Pár let na to následovalo další velké víno, které dostalo název od domorodců a to "Coyam", pojmenované po prastarých stromech, které rostou v okolí vinohradů.

emil2.jpg

Dnes je Coyam jedním z nejlepších vín v kategorii cena & kvalita. Za prochutnání stojí i vína ze selekcí jako například Novas nebo Adobe Reserva. Jsou šťavnatá a svěží vína z organických vinic, která pěkně zrcadlí terroir země a potvrzují pravidlo, že dobré nemusí být výlučně jen drahé.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia