Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Nejobdivovanější vinné značky světa roku 2020

winebrands-2020.png
Mezinárodně uznávaný časopis Drinks International uveřejňuje každý rok v dubnu žebříček, který se jmenuje Most admired wine brands 2020. Uvádí 50 nejobdivovanějších vinných značke světa. Několik z nich najdete v našem eshopu! 

Při hledání vhodného vína velmi často zamíříme pozornost na různé žebříčky, které z různých úhlů pohledu hodnotí kvalitu vína, případně znašček. Kdo sestavuje žebříček Most admired wine brands a jaký kritéria se hodnotí?

Hodnotitelé jsou lidé, kteří jsou repsektovanými odborníky ve vinařském světě, pocházejí ze 48 zemí světa a jsou mezi nimi prodejci, kritici vína, sommeliéři, lidé z akademie světových nákupčí nápojů. Tito lidé potom hodnotí vinné značky podle 5 kritérií:

  • Kvalita vína musí mít konstantní, případně zlepšující se kvalitu
  • Značka musí reflektovat region, v němž sídlí
  • Musí být známá a žádaná zákazníky
  • Musí mít zajímavý marketing a obal
  • Musí reagovat na potřeby a vkus cílové skupiy konzumentů

villa-maria-star-vina.jpg

Při množství vinných značek existujících ve světě je pro každou značku obrovským úspěchem dostat se do tohoto výběru, pokud se tam objevuje pravidelně, stává se to relevantním ukazatelem kvality dané značky.
1.       Catena , Argentina – nejobdivovanější značka v Jižní Americe
2.       Penfolds, Austrália  - nejobdivovanější značka v Austrálii a Asii
Vinařství, které se v posledních letech umisťje na předních příčkách žebříčku a patří k nejoceňovanějším vinařstvím v Austrálii. Vyšší řady jejich vín se na světové trhy dostávají podle striktních pravidel, což ještě zvyšuje jejich exkluzivitu.
3.       Torres, Španělsko - nejobdivovanější značka v Evropě
4.       19 Crimes, Australia
5.       Concha Y Toro, Čile
6.       Antinori, Itálie – nejobdivovanější vinařství sídlící ve světové vinařské velmoci, kterou Itálie nepochybně je. Taktéž patří k nejstarším rodinným vinařstvím na světě s množstvím různých jiných ,,Nej“
7.       Symington, Portugalsko (včetně jejich značky Graham´s) – nejobdivovanější portugalské vinařství, které se objevilo v žebříčku poprvé, jejich červená vína z oblasti Douro patří k nejlépe hodnoceným portugalským vínům.
8.       Villa Maria, Nový Zéland – nejobdivovanější vinařství na Novém Zélandu už pošesté za sebou. Obrovský úspěch, který neskromě poukazuje na kvalitu, kterou vína nabízejí.
9.       Vega Sicilia, Španielsko – Ikonické španělské vinařství vinárstvo
10.   Cloudy Bay, Nový  Zéland

penfolds-vina-set.jpg

V první desítce jsou umístěné také značky, které zastupuje naše společnost Corner a dají se koupit na webu Wineplanet.cz.

11.   Errazuriz, Chile
Errazuriz patří mezi TOP producenty v Chile. Ve všech fázích výroby klade důraz na kvalitu. Původní parcely vysazené klony z Francie jsou postupně dosazovány novějšími a vhodnějšími. Jednotlivé parcely jsou vinifikovány jednotlivě s ohledem na dozrávání a výběr hroznů.
15. Sassicaia, Itálie
31. Robert Mondavi , USA
32. Kanonkop, JAR
34. Tignanello, Itálie

38. Château Cheval Blanc
39. Planeta, Itálie
Planeta patří mezi lídry místního vinařství. Zdrojem pro vína jsou vinohrady v 6 částech ostrova. Nejdůležitější jsou Vittoria (Cerasuolo), Noto (Santa Cecilia) a stále častější oblast Etny. Vinařství rodinného chrakateru vedou sourozenci Francesca, Alessio a Santi Planeta.
 

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia