Nejste přihlášeni.   Přihlášení / Registrace
0 ks
0,00 Kč
   

Grilujeme s vínem

gril-1.jpg
Které víno se hodí ke steakům, ke grilované rybě nebo grilované zelenině? Přinášíme základní rady a tipy na párování grilovaných jídel s vínem, pro nejlepší vychutnání obojího.

Grilované steaky

Cesta k perfektnímu steaku je v podstatě jednoduchá. Stačí dobrý kus masa a ostatní je už hračka. Co může být lepší než dobře udělaný medium rare připravený rib eye steak. K němu samozřejmě sklenice vynikajícho červeného odrůdy Malbec.

Inspirujte se výběrem doporučených vín ke grilu.

gril-3.jpg

Grilovaná vepřová panenka

Grilovaná panenka namarinovaná ve směsi s česnekem, medem a šťávou z pomeranče. Samozřejmě dosolte a dokořeňte. Panenku nechte marinovat celou noc. Takto připravenou panenku grilujte a dochuťte směsí bylinek (pomerančová kůra, šalvěj, tymián a olivový olej). K panence jsme pro vás vybrali bílé víno vinařství Bott-Frigyes a Pinot Noir.

Grilované kuřecí prsa

Šťavnaté grilované kuřecí prsa s rozmarýnem, tymiánem, patří mez istálice grilování u nás. Doporučujeme kuřecí prsa předtím marinovat ve směsi olivového oleje, citronové šťávy, soli a koření. Ke kuřecím prsům se výborně hodí bílá lehčí vína a proto jsme vybrali odrůdy Chardonnay a Sauvignon.

Grilovaná ryba

Grilovaný pstruh s jablky a bylinkami si podmaní chuťové buňky každého gurmána. Pstruh patří mezi nejlepší ryby a my doporučujeme víno odrůdy Veltlinské Zelené, které perfektně vyvažují chuť vína a podrthují chuť grilované ryby.

Grilovaná zelenina

Zelenina je důležitou součástí každé grilovačky. Ať už budete grilovat lilek, cuketu a vlastne jakoukoliv zeleninu, s olivovým olejem, dobrým kořením, je to pastva pre jazyk. Talíř hraje všemi barvami a vždy nás toto jídlo skvěle zasytí, přičemž nemáme pocit přeplněného žaludku. Vybrali jsme bílá vína vinařství Pavelka.

     
 
 
 
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia